Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Norsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Norsko.

Oslo - Akershus Slott

Oslo - Akershus Slott

Celé Oslo a především oblast Oslofjordu s přístavem, střeží hrad ze 13. století nazývaný Akershus Slott, který je nejzachovalejší středověkou pevností a hradním komplexem v Norsku. Bezpečně chrání norskou metropoli již po více než sedm století.

celý článek

 

Lillehammer – sportovní i odpočinkový

Lillehammer – sportovní i odpočinkový

Na severovýchodě Norska se rozkládá město Lillehammer, které je oblíbeným střediskem zimních sportů, lyžařské tradice zde sahají až do roku 1206. V centru pozornosti celého světa se město ocitlo v roce 1994, když hostilo XVII. zimní olympijské hry.

celý článek

 

Stavanger - je libo sardinky?

Stavanger - je libo sardinky?

Na jihozápadním pobřeží Norska se mezi rovinami Jaerenu a Boknafjordem rozkládá Stavanger, který je čtvrtým největším městem v zemi. Jde o kulturní a historické město, které bylo v roce 2008 společně s Liverpoolem zvoleno Evropským hlavním městem kultury.

celý článek

 

Špicberky

Špicberky

Již v dávných dobách, v roce 1194, byly tyto ostrovy ležící v Severním ledovém oceánu objeveny Vikingy při jejich dalekých zámořských plavbách. Techdy se ostrovům říkalo „Studené pobřeží“. Přesto Špicberky na dalších 400 let upadly v zapomnění.

celý článek

 

Oslo - Radhuset

Oslo - Radhuset

Snad nejznámější dominantou Osla je tmavočervená budova radnice Rådhuset s dominantními věžemi. Budova radnice byla otevřena v roce 1950 při příležitosti 900. výročí založení Osla. V tomto administrativním centru metropole bývá každoročně udělována Nobelova cena míru.

celý článek

 

Sognefjord – norský velikán

Sognefjord – norský velikán

Na západním pobřeží Norska se do pevniny zarývá jeden z nejkrásnějších fjordů v zemi. Jde o Sognefjord, který je s délkou 206 km také fjordem největším, táhne se od souostroví na západě až ke Skjoldenu a parku Jotunheimen na východě. Kolem břehů se tyčí hory do výšky až 2000 metrů, na některých z nich jsou dokonce ledovce.

celý článek

 

Tromso – Paříž severu

Tromso – Paříž severu

Daleko za severním polárním kruhem v Norsku se rozkládá město Tromsø, které je největším městem v rozlehlých polárních oblastech Skandinávie. Město leží ve stejné zeměpisné šířce jako severní Aljaška, proto se pyšní několika prvenstvími – nachází se zde nejseverněji položená univerzita, pivovar i katedrála na světě.

celý článek

 

Oslo – návštěva ve svatém městě

Oslo – návštěva ve svatém městě

V jihovýchodní části Norska se v oblasti Oslofjordu rozkládá hlavní město země a jedna z největších metropolí Evropy – Oslo. Je jedinečné nejen svými památkami, historií a kulturou, ale také svou unikátní polohou uprostřed zelených kopců a ve stínu hor. Součástí Osla je navíc ještě 40 ostrovů a 343 jezer.

celý článek

 

Norsko, Norsko a zase Norsko …..

Norsko, Norsko a zase Norsko …..

O Norsku toho bylo napsáno již tolik, že tento článek je téměř „nošením dříví do lesa“. Přesto bychom vás rádi pozvali a přiblížili vám jednu z jeho částí, konkrétně kraj More og Rømsdal, komunu Averøy.

celý článek

 

Norsko - vyrazte za hranice všednosti

Norsko - vyrazte za hranice všednosti

Pokud také patříte k milovníkům severských zemí a jejich krásné nedotčené přírody, jistě vás potěší nabídka společnosti Honza Nor s. r. o. Ta již od roku 1997 umožňuje zájemcům prožít příjemné chvíle v jedné z nejvyhledávanějších turistických oblastí Norska – Komuny Aure.

celý článek

 

Norsko neznámé

Norsko neznámé

Norské království je pro mnoho Čechů stále zemí dosti neznámou, proto často podléhají mylným představám o krutosti zdejšího počasí. Zájemci o tuto nejsevernější evropskou zemi si mohou přečíst moje několikaleté poznatky a postřehy.

celý článek

 

Norsko - kouzelná země severu

Norsko - kouzelná země severu

Kouzelná země ležící na severu Evropy, která je proslulá svojí úchvatnou panenskou přírodou, na kterou nikdy nezapomenete.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy