Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Norsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Norsko.

Oslo - Akershus Slott

Oslo - Akershus Slott

Celé Oslo a především oblast Oslofjordu s přístavem, střeží hrad ze 13. století nazývaný Akershus Slott, který je nejzachovalejší středověkou pevností a hradním komplexem v Norsku. Bezpečně chrání norskou metropoli již po více než sedm století.

celý článek

 

Lillehammer – sportovní i odpočinkový

Lillehammer – sportovní i odpočinkový

Na severovýchodě Norska se rozkládá město Lillehammer, které je oblíbeným střediskem zimních sportů, lyžařské tradice zde sahají až do roku 1206. V centru pozornosti celého světa se město ocitlo v roce 1994, když hostilo XVII. zimní olympijské hry.

celý článek

 

Stavanger - je libo sardinky?

Stavanger - je libo sardinky?

Na jihozápadním pobřeží Norska se mezi rovinami Jaerenu a Boknafjordem rozkládá Stavanger, který je čtvrtým největším městem v zemi. Jde o kulturní a historické město, které bylo v roce 2008 společně s Liverpoolem zvoleno Evropským hlavním městem kultury.

celý článek

 

Špicberky

Špicberky

Již v dávných dobách, v roce 1194, byly tyto ostrovy ležící v Severním ledovém oceánu objeveny Vikingy při jejich dalekých zámořských plavbách. Techdy se ostrovům říkalo „Studené pobřeží“. Přesto Špicberky na dalších 400 let upadly v zapomnění.

celý článek

 

Oslo - Radhuset

Oslo - Radhuset

Snad nejznámější dominantou Osla je tmavočervená budova radnice Rådhuset s dominantními věžemi. Budova radnice byla otevřena v roce 1950 při příležitosti 900. výročí založení Osla. V tomto administrativním centru metropole bývá každoročně udělována Nobelova cena míru.

celý článek

 

Sognefjord – norský velikán

Sognefjord – norský velikán

Na západním pobřeží Norska se do pevniny zarývá jeden z nejkrásnějších fjordů v zemi. Jde o Sognefjord, který je s délkou 206 km také fjordem největším, táhne se od souostroví na západě až ke Skjoldenu a parku Jotunheimen na východě. Kolem břehů se tyčí hory do výšky až 2000 metrů, na některých z nich jsou dokonce ledovce.

celý článek

 

Tromso – Paříž severu

Tromso – Paříž severu

Daleko za severním polárním kruhem v Norsku se rozkládá město Tromsø, které je největším městem v rozlehlých polárních oblastech Skandinávie. Město leží ve stejné zeměpisné šířce jako severní Aljaška, proto se pyšní několika prvenstvími – nachází se zde nejseverněji položená univerzita, pivovar i katedrála na světě.

celý článek

 

Oslo – návštěva ve svatém městě

Oslo – návštěva ve svatém městě

V jihovýchodní části Norska se v oblasti Oslofjordu rozkládá hlavní město země a jedna z největších metropolí Evropy – Oslo. Je jedinečné nejen svými památkami, historií a kulturou, ale také svou unikátní polohou uprostřed zelených kopců a ve stínu hor. Součástí Osla je navíc ještě 40 ostrovů a 343 jezer.

celý článek

 

Norsko, Norsko a zase Norsko …..

Norsko, Norsko a zase Norsko …..

O Norsku toho bylo napsáno již tolik, že tento článek je téměř „nošením dříví do lesa“. Přesto bychom vás rádi pozvali a přiblížili vám jednu z jeho částí, konkrétně kraj More og Rømsdal, komunu Averøy.

celý článek

 

Norsko - vyrazte za hranice všednosti

Norsko - vyrazte za hranice všednosti

Pokud také patříte k milovníkům severských zemí a jejich krásné nedotčené přírody, jistě vás potěší nabídka společnosti Honza Nor s. r. o. Ta již od roku 1997 umožňuje zájemcům prožít příjemné chvíle v jedné z nejvyhledávanějších turistických oblastí Norska – Komuny Aure.

celý článek

 

Norsko neznámé

Norsko neznámé

Norské království je pro mnoho Čechů stále zemí dosti neznámou, proto často podléhají mylným představám o krutosti zdejšího počasí. Zájemci o tuto nejsevernější evropskou zemi si mohou přečíst moje několikaleté poznatky a postřehy.

celý článek

 

Norsko - kouzelná země severu

Norsko - kouzelná země severu

Kouzelná země ležící na severu Evropy, která je proslulá svojí úchvatnou panenskou přírodou, na kterou nikdy nezapomenete.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy